Málokto si predstavoval Veľkonočnú nedeľu v znamení takého hororu, aký nastal na Srí Lanke. Atentáty vykonané na kresťanskej pôde chrámov a v luxusných hoteloch sa vyznačovali svojou krutosťou a prekvapením, za ktoré zaplatilo vyše tri stovky ľudí a ich počet sa neustále zvyšuje. V krajine akú predstavuje, sú bežné vyhranené strety, ale hlavne medzi dvoma najväčšími náboženstvami. Kresťanstvo tam nezastupuje veľa obyvateľov, preto to bolo o to väčšie prekvapenie.
- Internet hrá v takýchto koordinovaných akciách veľkú rolu. Hoci to nenapadne človeku hneď, je zrejmé, že najnenápadnejšia forma komunikácie je prostredníctvom virtuálneho sveta. Pritom nemusí ísť o priame rozhovory, ale aj o šifry, symboly alebo dohovorené skratky. Dnes už aj menej znalý itečkár dokáže zmeniť adresu svojho počítača a tak sa zbaviť podozrenia od vlády.
- Aj keby sa podozrenia dostali na stôl ako v tomto prípade, v dobe internetových dezinformácií je takmer nemožné určiť, čo je skutočné vyhrážanie. Polícia však dostala informácie niekoľko dní dopredu a to o gangu, ktorý nebol pre nich neznámy. Preto je to hlavne na hlavách kompetentných.
- Závažnosť situácie vyzdvihuje aj fakt, že bezprostredne po útokoch sa parlament rozhodol svojim občanom blokovať sociálne siete. Pre mnohých to bolo signálom niečoho väčšieho. Napríklad organizovaného a naplánovaného zločinu. Niekoľko synchronizovaných výbuchov to aj dokazuje.
- Odstrihnutie od sveta sa takýmto spôsobom dokáže veľmi ľahko. Ľudia sú dnes zvyknutí na okamžité informácie a spojenie s rodinou a blízkymi. Vedieť, že osoba, ktorá je vám drahá, sa s vami nemôže skontaktovať je veľký úder pre preživších, ktorí zostávajú v nádeji. Takisto v krajine nastal zmätok už len z toho dôvodu, že pri takomto obmedzení a panike, mnohí neveria oficiálnym správam od masmédií. Radšej sa spoliehajú na lokálne výpovede očitých svedkov.